Dış Ticaret Danışmanlığı

Firmaların ithalat ve ihracat süreçleriyle ilgili olarak danışmanlık hizmeti verilmektedir. Mevzuat ve ithalat risk kritiği konularında verilen danışmanlık sayesinde firmalar ithalat ve ihracat süreçlerinde karşılaşacakları riskleri en aza indirip, herhangi bir yanlış işlemden kaynaklanacak bedelleri ortadan kaldırmış olmaktadır.

Dış Ticaret Operasyonları

Firmaların dış ticaret operasyon süreçlerinin tamamı firmalar adına tarafımızdan yürütülmektedir. Çalışmakta olduğumuz firmaların her birinin dış ticaret departmanı gibi hareket edip, nakliyeden gümrük ve sigorta işlemlerine kadar operasyonel süreçleri organize edip, bu firmalara uygun maliyetle yılların vermiş olduğu dış ticaret tecrübesine ulaşma imkanı sunmaktayız.

Proje ve Tedarik Zinciri Yönetimi

Artan rekabet koşullarında yurtdışından uygun maliyetle ithal edilen malzemelerin önemi her geçen gün artmaktadır. Günümüz koşullarında tedarikçilerden temin edilen malzemelerin doğru zamanda doğru yerde olması ve en düşük maliyetle tedarik edilmesi gerekmektedir. Proje ve tedarik zinciri yönetimi ciddi bir bilgi ve iletişim ağı gerektirmekte olup firmalar adına tarafımızdan yürütülmektedir.

Ticari İstihbarat

İhracat yapmak isteyen firmalara hedef ülke ve Pazar ile ilgili detaylı bir istihbarat raporu hazırlanmaktadır. Bu rapor pazardaki fiyatlar, rakip firmalar, pazarda başlıca ithalat yapılan ülkeler, ithalat rakamları, yurtdışı gümrük işlemlerindeki vergi oranları, pazardaki toptancılar gibi bilgileri içermektedir. Pazar araştırma raporundan farkı çok daha detaylı ve spesifik bilgiler içermesidir. Böylece firmalar ihracat konusunda daha isabetli kararlar verebilmektedir.

Pazar Araştırma Raporları

Yurtiçinde üretim yapan firmalarımızın ürünlerine ait istedikleri ülke pazarları hakkında detaylı bir Pazar araştırması yapılıp rapor haline getirilmektedir. Firmalar bu sayede girmek istedikleri Pazar hakkında detaylı bir bilgiye sahip olma fırsatı yakalamaktadır.

Global Ürün ve Hizmet Araştırmaları

Firmaların ihtiyaçları doğrultusunda yurtdışında istenilen ürünün ya da hizmetin bulunması, maliyetlerinin hesaplanması, özel ürün ürettirilmesi gibi konularda detaylı bir rapor hazırlanmaktadır. Ayrıca üretim sürecinin kontrolü, yükleme kontrolü gibi konularda da firmalara hizmet verilmektedir. Böylece firmalar henüz sipariş vermeden kapı teslim maliyetlerini ve risklerini bilmekte, stratejilerini bu hususlara göre belirlemektedirler.

Akreditif Danışmanlığı

Akreditifli işlemlerde; akreditifin açılması ya da akreditif metnine uygun evrak hazırlanması konusunda danışmanlık hizmeti verilmektedir. Yılların vermiş olduğu bilgi birikimi sayesinde akreditifli işlemlerde sıkça yaşanılan sorunların önüne geçilmesini sağlamaktadır.

Uluslar Arası Sözleşmeler

Firmaların yurtdışında bulunan firmalarla yapacakları sözleşmeler konusunda danışmanlık hizmeti verilmektedir. Yapılacak olan sözleşmelerin uluslararası ticaret hukukuna uygunluğu gözden geçirilirken firmaların sözleşmeden dolayı mağduriyet yaşamaması için çalışmalar yapılmaktadır.

Risk Analizi

Firmalara dış ticaret sürecinde karşılaşabilecekleri risklerin yönetimi ve en aza indirilmesi konusunda danışmanlık hizmeti verilmektedir. İthalat ya da ihracat süreci başlamadan önce riskler detaylandırılıp, riski en aza indirmek için gerekli çalışmalar konusunda firmalar yönlendirilmektedir.